• 25 KW. 22
    Nadszedł czas podsumowań wszystkich działań, które odbyły się w ramach projektu MAXImUS Możliwości

Szanowni Państwo!
    Z przyjemnością zawiadamiamy, że w przeciągu ostatniego roku, naszemu prężnie działającemu zespołowi ds. dostępności udało się przeszkolić już 381 pracowników uczelni.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się nie tylko szkolenia podnoszące świadomość niepełnosprawności (odbyły się aż 33 spotkania w tym zakresie !) ale i szkolenia specjalistyczne dla kadry administracyjnej – 8 szkoleń, w ramach których zgłębiliśmy wiedzę na temat:

– dostępności architektonicznej;

– dostępność tekstu, grafiki oraz stron www dla osób z niepełnosprawnościami wzroku;

– wsparcia w kryzysie zdrowia psychicznego;

– komunikacji z osobami ze spektrum autyzmu.

Szkolili się pracownicy administracyjni oraz dydaktyczni. Ci ostatni wzięli udział w specjalistycznym bloku szkoleniowym, poświęconym wsparciu studenta w kryzysie zdrowia psychicznego.