• 19 MAJA 22

19 maja 2022 świętujemy Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności (ang. Global Accessibility Awareness Day (GAAD).

To właśnie dziś przypada trzeci czwartek maja, a zatem dzień promowania wszelkich usprawnień, dzięki którym osoby z różnymi niepełnosprawnościami nie będą odczuwały barier w funkcjonowaniu.

Celem Światowego Dnia Wiedzy o Dostępności jest zachęcenie wszystkich do mówienia, myślenia i uczenia się o dostępności.

W ramach Uniwersyteckiego Centrum Wiedzy o Dostępności zorganizowaliśmy szkolenie świadomościowe pt.: ”Niepełnosprawność-Dostępność-Wsparcie”, w którym biorą udział przedstawiciele instytucji publicznych.

Wiedzę na temat dostępności należy popularyzować już od dziecka, odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową nr 61 w Szczecinie, aby przybliżyć dzieciom tematykę dostępności. Miały one okazję poczuć jak doświadczają świat osoby niewidome oraz jakie przedmioty mogą pomóc im w funkcjonowaniu. Poznały również podstawowe znaki języka migowego, które pomogą nawiązać kontakt z osobą niesłyszącą.

Pozdrawiamy serdecznie projektantów, programistów, specjalistów ds. użyteczności i wszystkie osoby zajmujące się propagowaniem dostępności cyfrowej.

Dziękujemy za Waszą wspaniałą pracę!