• 28 CZE 20
    Rekrutacja 2020-2021

    Rekrutacja 2020-2021

    Kilka istotnych wskazówek rekrutacyjnych dla kandydatów na studia I stopnia oraz studiów jednolitych magisterskich.

    Zgodnie z zasadą równych praw i obowiązków, kandydaci niepełnosprawni i/lub przewlekle chorzy, którzy chcą studiować w Uniwersytecie Szczecińskim, podlegają tej samej procedurze rekrutacyjnej, co wszyscy inni kandydaci.

    Dział ds. Osób Niepełnosprawnych US (BON) jest jednostką administracyjną US oferującą szereg rozwiązań mających na celu wyrównywanie szans w dostępie do pełnego uczestnictwa w zajęciach osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym studiującym na Uniwersytecie Szczecińskim.

    Zachowując standardowy sposób uczestnictwa w zajęciach, wprowadzamy takie zmiany organizacyjne, aby nie zmniejszając wymagań merytorycznych, wyrównywać szanse i możliwości studiowania osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym.

    Osoby niepełnosprawne zamierzające podjąć studia na US mogą wybrać dowolny kierunek studiów zgodny z ich zainteresowaniami. Uniwersytet nie wprowadza żadnych ograniczeń w wyborze studiów wynikających ze stanu zdrowia kandydata. Osoby niepełnosprawne, jak wszyscy kandydaci, przechodzą postępowanie kwalifikacyjne odpowiednie dla wybranego przez siebie kierunku studiów. Uniwersytet nie wprowadza żadnych ulg lub zwolnień z egzaminów dla osób niepełnosprawnych.

    Z serwisów Działu może korzystać każdy kandydat, który ze względu na niepełnosprawność lub stan swojego zdrowia ma trudności ze zdawaniem egzaminów w trybie standardowym. Problemy te mogą przyjmować najróżniejszą postać i mogą dotyczyć:

    1. braku dostępu do treści egzaminu z powodu dysfunkcji wzrokowych,
    2. potrzeby dostosowania egzaminu ustnego z powodu dysfunkcji słuchowych,
    3. niemożności pisania egzaminu w standardowym trybie z powodu niesprawności rąk,
    4. utrudnionego dostępu do budynków lub konkretnych sal wykładowych z powodu barier architektonicznych,
    5. mogą  dotyczyć modyfikacji  formy  egzaminu między innymi z powodu chorób i zaburzeń psychicznych, na skutek wypadków lub z powodu niesprawności uczenia o charakterze dyslektycznym.

    Postępowanie kwalifikacyjne w, szczegółowe zasady oraz tryb postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do niepełnosprawnych kandydatów na studia  określają poniższe rozporządzenia:

    1. Tryb i warunki rekrutacji 2020-2021.
    2. Kryteria kwalifikacji 2020-2021.
    3. Limity miejsc na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego, drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich w Uniwersytecie Szczecińskim w roku akademickim 2020/2021.